Picture1

بهینه سازی سایت چیست؟

سوال: بهینه سازی سایت یا در اصطلاح سئو چیست؟ به راهکارهایی که موجب افزایش بازدید سایت در موتورهای جستجوگر می‌شود بهینه سازی سایت می‌گویند. صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و به طور کلی کسانی که در دنیای مجازی فعالیت دارند همگی به دنبال بهینه سازی مطالب خود و بیشتر دیده شدن هستند. در این نوشته قصد داریم به روش‌های بهینه سازی سایت و فواید آن بپردازیم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کنید.

بهینه سازی کدنویسی سایت

یکی از راه‌های بهبود بهینه سازی؛ کد نویسی درست و اصولی با استانداردهای روز است. با پیشروی تکنولوژی قوانین جدیدی برای کد نویسی وضع می‌شود و شما باید به عنوان صاحب سایت همواره به فکر به روز رسانی سایت خود باشید.

این نکته‌ای است که حتما باید آن را به دست برنامه نویس متخصص بسپارید تا خیالتان بابت آن راحت باشد.

بهینه سازی محتوای سایت


هر چه کیفیت بصری و محتوایی سایت شما غنی‌تر باشد احتمال اینکه مخاطبان وفاداری را به خود جذب کنید افزایش می‌یابد. علاوه بر این از نکات فنی که در رعایت بهینه سازی یا همان سئو وجود دارد غافل نشوید. این نکات به دیده شدن بیشتر صفحات شما هنگامی که کاربر به دنبال جوابی برای سوال خود میگردد بسیار کمک‌ می‌کند.

محتوایتان را هوشمندانه ارائه دهید. سوالات هوشمندانه بپرسید و حتما از کلمات کلیدی اصلی و همچنین کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید. برای این منظور می‌توانید در سرچ باکس گوگل، پیشنهادهای احتمالی را بررسی کنید. جستجوهای مرتبط را در انتهای صفحات گوگل بررسی کنید.

همچنین سایت‌هایی به طور اختصاصی برای این منظور وجود دارند مانند سایت kwfinder، keyword planner، Moz، keywordtool.io، google trends، Ahrefs و Semrush.

فواید بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت فواید بیشماری دارد. در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم که باعث جذب مخاطب و فروش و درنهایت سود بیشتر می‌شود.

جذب مخاطب

مهم نیست که کسب و کار خودتان را راه انداخته‌اید و مشغول فروش محصولاتتان به صورت آنلاین هستید یا اینکه یک وبلاگ نویس حرفه‌ای هستید و از این راه پول در می‌آورید؛ آنچه که از اهمیت بالایی برخوردار است این است که مخاطبان گسترده‌ای را به خودتان جذب کنید. جذب مخاطب از الویت‌های بهینه سازی است.

فروش بیشتر

هر چه افراد بیشتری از سایت شما دیدن کنند احتمال اینکه تبلیغاتی که می‌کنید و یا کالایی که می‌فروشید با استقبال بیشتری روبرو شود افزایش می‌یابد. بطور غیر مستقیم بهینه سازی می‌تواند فروش بیشتر و در نتیجه سود بالاتر را در بر داشته باشد.

کلام پایانی

در این نوشته به دو شاه راهی که از طریق آن می‌توانید به بهینه سازی سایتتان برسید اشاره کردیم. یکی بروز رسانی کدنویسی سایت و دیگری استفاده از محتوای بهینه شده. در ادامه به فوایدی که بهینه سازی سایت می‌تواند برای شما داشته باشد از جمله افزایش مخاطب، افزایش فروش و از همه مهم‌تر سود بیشتر پرداختیم.

ممنون که تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید. امیدواریم که اطلاعات فوق برای شما مفید بوده باشد. در صورتی که به اطلاعات بیشتری نیاز دارید به کارشناسان، متخصصان و مشاوران در این امر مراجعه کنید.

 

3 پاسخ