طراحی سایت از پروسه‌های مختلفی تشکیل شده است که در نهایت منجر به دسترسی به سایت نهایی شود. درست مانند وقتی که قرار است خانه‌ای را بسازیم باید نقشه آن را در دست داشته باشیم، پیش از کد زدن سایت باید نمای کلی سایت را در دست داشته باشیم که این قسمت همان UI/UX  است و در ادامه باید کد زدن را انجام دهیم که همان مرحله برنامه نویسی است. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کنید.

UI/UX

در طراحی سایت، ابتدا باید بدانیم که چه چیزی می‌خواهیم. قسمت‌های مختلفی را که در سایتمان می‌خواهیم بگنجانیم با جزئیات تمام و حتی رنگ آن‌ها را باید در دست داشته باشیم. این مرحله قسمت اول است که طراحی شمای کلی سایت را در بیاوریم. متاسفانه در کشور ما بعضا برای اینکه پول کم‌تری بابت هزینه‌های طراحی سایت بپردازند این مرحله را رد می‌کنند و با یک متخصص UI/UX   مشورت نمی‌کنند و مستقیم کار را به کسی که باید کد بزند می‌سپارند. این شخص علاوه بر برنامه نویسی خودش باید طرح مورد نظر را ترسیم کند. این اتفاق گاها در ساختمان سازی هم اتفاق می‌افتد که افراد برای ساخت خانه اقدام به نقشه کشیدن و مشورت از یک مهندس کاربلد نمی‌کنند.

طراحی سایت و کد زدن

پس از طراحی سایت، طرح مورد نظر به برنامه نویس ارجاع می‌شود تا کار کد زنی را آغاز کند. این کار کاملا فنی است و به کسی نیاز است که در این زمینه مهارت کافی داشته باشد. بسته به این که چه خروجی مد نظر شماست، برنامه نویسان می‌توانند از زبان برنامه نویسی خاصی استفاده کنند.

ما میتوانید این مسئولیت بزرگ رو به تیم برنامه نویسی وبیتو بسپارید.

برنامه نویس ماهر از کجا پیدا کنیم؟

شرکت‌های فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ زیادی هستند مثل شرکت وبیتو که کار طراحی سایت را می‌توانید به آنان بسپارید. در ضمن برنامه نویسان قهاری هم هستند که به صورت آزادکاری برای خودشان کار می‌کنند. می‌توانید با درخواست نمونه کار از آنان؛ توانایی آنان در این زمینه را بسنجید و سپس با اطمینان خاطر کارتان را به آنان بسپارید. با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید آن چه را پیدا کنید که به بهترین نحو می‌تواند نیاز شما را تامین کند.

کلام پایانی

در این نوشته به بررسی طراحی سایت در مرحله UI/UX  و سپس کد زنی پرداختیم. در صورتی که تمایل دارید آن چه را که می‌خواهید روی کاغذ ببینید، حتما این مرحله را اجرا کنید. همان طور که گفتیم گاها افراد برای اینکه هزینه‌ها را کاهش دهند این مرحله را نادیده می‌گیرند. اما توصیه ما به شما این است که این مرحله را به متخصص آن بسپارید و با او مشورت کنید تا نتیجه همان شود که شما می‌خواهید.

در قدم بعدی، کار اصلی که همان کد نویسی سایت است می‌باشد. توجه کنید که هر کدام از این مرحله‌ها را باید به متخصص خودش بسپارید. این دو حوزه در عین اینکه به هم مرتبط هستند، از هم مجزا هستند.

ممنون که تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید. امیدواریم که اطلاعات فوق برای شما مفید بوده باشد. در صورتی که به اطلاعات بیشتری نیاز دارید به کارشناسان وبیتو تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.